התקשרו אלינולהצטרפות

חדשות

עובדי yes חזרו מחל"ת ויקבלו מענק חד פעמי

[07.06.2020 11:00]

על פי הסכם קיבוצי חדש בין ההסתדרות הלאומית, yes והוועד, כל עובדי החברה שהוחזרו מהחל"ת, יקבלו מענק חד פעמי וכל התנאים בהסכם הקיבוצי יישמרו. נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו"ל בוטל נוכח המצב, ויתרת התקציב תופנה לנופש ב-2021 שיתקיים ללא תוספת עלות מצד העובדים. יתקיימו שתי חופשות מרוכזות במהלך 2020 בחודש אוגוסט ובחול המועד סוכות.

בתום מו"מ שהתקיים בשבועות האחרונים בין ההסתדרות הלאומית, ועד עובדי yes הנהלת החברה, הגיעו הצדדים להסכם חדש שיאפשר לחברה להתמודד עם השלכות משבר הקורונה, תוך צמצום הפגיעה בעובדיה.

המו"מ להסכם הובל על ידי סמנכ"ל מש"א צביקה אברמוביץ מטעם החברה ויו"ר ועד העובדים אלי כהן מטעם נציגות העובדים. ליוו את המו"מ: עו"ד בטי מצר לוי מטעם ועד העובדים, עו"ד ירון לסטרל ושירי שלו ממשרד עו"ד חלד, המייצג את ההנהלה.
על פי ההסכם, כל עובדי yes שהוצאו לחל"ת או לחופשה יזומה (ובתקופה זו אף שולמו להם כל ההפרשות הסוציאליות והביטוחים), שבו לעבודה סדירה כבר בתחילת החודש, ויקבלו מענק חד פעמי בסך של עד אלף שקלים.

בנוסף, הוסכם כי יבוטל נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו"ל בשל המצב ומתוך דאגה לביטחונם ובריאותם. חלק מתקציב השנה ייועד כתוספת לתקציב נופש החברה ב-2021, כך שיוכל להתקיים ללא כל עלות מצד העובד.

במקביל לכך, הוחלט כי עד תום 2020 יתקיימו שתי חופשות מרוכזות לרווחת העובדים. האחת בחודש אוגוסט שתתקיים בשני סבבים, והשנייה כמדי שנה בחול המועד סוכות ותורחב גם לימים שבין יום כיפור לסוכות.

יואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית: "אני מברך את ועד עובדי yes על שמירת תנאי ההסכם הקיבוצי ותנאיו המלאים גם בעת הזו. ועד העובדים שמר על זכויות העובדים ודאג להשיב את כולם מחופשה ללא תשלום ועל כך אנו גאים בהם"

רן גוראון, מנכ"ל yes: "במהלך משבר הקורונה הראינו את חוזקנו כאשר הביקושים למוצרים שלנו הרקיעו שחקים עם צפיית שיא בטלוויזיה ובשירות ה-VOD, זאת לצד מתן הטבות רבות ללקוחותינו. למרות זאת, המשבר יצר אתגרים משמעותיים בחברה ובמשק כולו ואני שמח ומברך על ההבנות אליהן הגענו עם ועד העובדים אשר הבינו את המציאות החדשה בה אנו נמצאים, והבטיחו גם בתקופה זו את זכויות העובדים וחוסנה של החברה".

אלי כהן, יו"ר ועד העובדים yes: "אני שבע רצון כי למרות משבר הקורונה, יצאו ב – yes רק עשרות בודדות של עובדים לחל"ת ויחד עם הירתמותנו לסיוע לחברה לעמוד ביעדיה העסקיים, הצלחנו לנהוג באחריות גם כלפי העובדים, לשמר את זכויותיהם, לשמור על התנאים המלאים של ההסכם הקיבוצי ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי. הבטחנו גם את רווחת העובדים לשנה הבאה במימון מלא של הנופש השנתי. בתקופה מאתגרת זו, הוכיחו עובדי yes מקצועיות, מחויבות ואחריות גבוהה לטובת הצלחת החברה אני משוכנע כי בזכות ההון האנושי וכישוריהם המקצועיים של העובדים נמשיך להוביל את החברה להישגים גם בהמשך".

בתמונה נראים מימין לשמאל: מר יואב שמחי יו"ר הסתדרות לאומית, אלי כהן יו"ר הוועד, צביקה אברמוביץ סמנכ"ל מש"א yes, רן גוראון מנכ"ל yes. צילום: דוברות הסתדרות לאומית.

עובדי yes חזרו מחל