התקשרו אלינולהצטרפות

מי אנחנו

רקע

ההסתדרות העובדים הלאומית, הנה ארגון עובדים כללי אשר נוסד בשנת 1934 בירושלים על ידי התנועה הרוויזיוניסטית. במטרה להגן ולקדם את זכויות העובדים החברים בה.

כיום מהווה ההסתדרות הלאומית את ארגון העובדים השני בגודלו בישראל, ובשנים האחרונות חל גידול משמעותי במספר החברים בה, בין היתר לאור שיטת העבודה הייחודית והמהפכנית אשר מתאימה את עצמה לעידן הנוכחי, תוף דגש על מתן שירות מקצועי, אמין, זמין ושירותי.

בהסתדרות הלאומית פועלות 3 חטיבות עיקריות:

חטיבת יחסי עבודה – אשר אמונה על כל פעילות ועדי העובדים, והעובדים המאוגדים בהסתדרות הלאומית, במסגרת החטיבה ישנם 12 סקטורים שונים אשר אמונים על מתן שירות, ליווי מקצועי, ניהול מו"מ, ניהול מאבקים מקצועיים, ייצוג עובדים וייעוץ לחברי ההסתדרות הלאומית ולועדי העובדים. (קישור לדף החטיבה)

חטיבת התארגנויות – אשר אחראית על התארגנויות עובדים, בניית ועדי פעולה, ליווי הליך ההתארגנות מתחילתו ועד ההכרה ביציגות. (קישור לדף החטיבה)

חטיבת משא ומתן – אשר אמונה על ניהול כל הליכי המו"מ הקיבוצי בהתארגנות ראשונית, במסגרת זו, בניית הסכמים קיבוציים, ובניית ועד העובדים. (קישור לדף החטיבה).

 

בהסתדרות הלאומית מאוגדים עשרות אלפי עובדים ומאות ועדי עובדים מהחברות והארגונים המובילים בישראל בכל התחומים והעיסוקים, כגון: הום-סנטר, מיטב-דש, הוט, YES, איילון ביטוח, מכבידנט, זוגלובק, פריגת, נביעות, קבוצת זארה, אלדן, הרץ, ישראייר, איסתא, מאפיות אנג'ל, פרימור, סבון של פעם, מרכבים, כתר-פלסטיק, אוניברסיטת אריאל, קופ"ח לאומית, בית-בלב, אלקטרה, אייס, שח"ל, ביקורופא, איקאה, דלק, אפיקים, קווים, פדקס, דרך-ארץ, מבילי דרור, י.ר.א.ב, תש"ן, שינדלר מעליות ועוד.

החזון 

ההסתדרות הלאומית תמשיך להיות ארגון עובדים מוביל בישראל וכתובת לכל עובד שזכויותיו נפגעות והוא ניצב חסר אונים מול המעסיק. כארגון עובדים פורץ דרך תמשיך ההסתדרות הלאומית להתפתח ולעשות מאמצים על מנת להעניק לכל עובד את הטיפול האישי, המקצועי והמסור ביותר. ההסתדרות הלאומית חרטה על דגלה את ערכי ההקשבה, הפתיחות, הזמינות והחדשנות וממשיכה להוות אבן שואבת לחברים רבים נוספים המצטרפים מידי יום, כל זאת תוך הנגשת סל שירותים ייחודי וחדשני לחבריה.

ההסתדרות הלאומית תפעל להסדרת יחסי העבודה בארגונים היציגים באמצעות הסכמים קיבוציים מיטיבים לעובדים.

ההסתדרות הלאומית תנהל ותלווה מאבקי עובדים וסכסוכי עבודה, במידת הצורך.

ההסתדרות הלאומית תפעל במישור החברתי על מנת להבטיח את בטחונם הכלכלי של חבריה.

ההסתדרות הלאומית תפעל לקידום מעמד האישה באמצעות פעילות למניעת הטרדות מיניות במקומות עבודה ובאמצעות קידום הליכי חקיקה לשיפור תנאי העסקת נשים ומניעת אפליה על רקע מגדרי..

האיגוד המקצועי בהסתדרות הלאומית מציע לחבריו הגנה וסיוע בניהול מאבקם על שכרם ועל זכויותיהם הסוציאליות, הגנה מפני פיטורים ואפליה בעבודה, חתימה על הסכמים קיבוציים וניהול משא ומתן מול מעסיקים. בנוסף יכולים החברים להנות משירותי ייעוץ משפטי, ייעוץ פנסיוני, שירותי ביטוח בריאות, השתלמויות מקצועיות, פעילויות רווחה, טיפול בהטרדות מיניות בעבודה ועוד. לרשות החברים עומדים מיטב המומחים במטרה להעניק את השירות המקצועי, האישי והטוב ביותר בכל תחום. באיגוד המקצועי ניתן דגש על העשרת מאגר הידע של עובדי האיגוד המקצועי ושילובם של אנשי מקצוע נוספים ליצירת מנגנון יעיל ומהיר לשירות החברים.

קבוצת ההסתדרות הלאומית:

הסתדרות העובדים מפעילה את רשת מעונות "אמילי", רשת מעונות יום בפריסה ארצית המציעה לפעוט ומשפחתו מסגרת חינוכית, טיפולית ואיכותית בפיקוחו של משרד התמ"ת; את תנועת הנוער "הנוער הלאומי בית"ר" המחנכת את חבריה לפיתוח מנהיגות צעירה ואהבת הארץ; ואת מרכז גאות לטיפול בהטרדות מיניות במקומות העבודה.

בנוסף חברי ההסתדרות הלאומית יכולים ליהנות ממועדון הצרכנות 'שווה', מחברת ההשמה 'שווה HR', ומקולקטיב שיניים מוזל באופן משמעותי.

במישור הלאומי פועלת ההסתדרות הלאומית באמצעות ייזום חקיקה והעלאת נושאים בעלי משקל לסדר היום. ההסתדרות יוזמת ומעלה הצעות לשינויים בחוקי עבודה בהתאם לעידן העבודה החדש. ההסתדרות פועלת, הלכה למעשה, ליישום השינויים על ידי קידום חתימה על הסכמים קיבוציים, פעילות למען הגנה על זכויות העובדים ופיתוח מנגנונים לפתרון יעיל של סכסוכים לרווחת העובדים והמעסיקים גם יחד.


להורדת ספרי ההסתדרות

ספר העובד הלאומי - חלק ראשון (מהדורה 2)
תשמ"ח, 1987
לינק להורדת הספר

ספר העובד הלאומי - חלק שני
תשמ"ג, 1982
לינק להורדת הספר

ספר הסתדרות העובדים הלאומית - "חזרה לשורשים" - חלק שלישי
תשע"ו, 2016
לינק להורדת הספר