התקשרו אלינולהצטרפות

חדשות

נחתם הסכם קיבוצי לעובדי זארה

[06.12.2022 18:00]

הסכם היסטורי בענף הביגוד בישראל! התאגדות העובדים הגדולה ביותר אי פעם בענף.

הבוקר, 06.12.22, לאחר משא ומתן ארוך נחתם הסכם קיבוצי ייחודי בין ועד עובדי זארה המיוצגים על ידי ההסתדרות הלאומית והנהלת זארה.

זארה היא מותג הדגל של הקונצרן אינדיטקס בבעלותו של אמאנסיו אורטגה. מלבד זארה כוללת קבוצת "אינדיטקס" גם את המותגים פול אנד בר, ברשקה, מאסימו דוטי, זארה הום, לפטיס וסטראדיוריוס - גם עובדיהם יהנו מההסכם החדש.

חלק מהישגי ההסכם: העלאות שכר לכל עובדי הקבוצה - עובדים שעתיים לצד עובדים גלובליים, הגדלת דמי הבראה, קרן השתלמות לעובדים מתמידים, נופש חברה כל שנה, קרן רווחה למען רווחת העובדים, קרן סיוע לעובדים נזקקים, מענקי התמדה והצטיינות, מסיבת פורים, מסיבת קיץ ואירועים מיוחדים, הגדלת מתנות הוועד בחגים בראש השנה ופסח, מלגות לעובדי החברה מטעם הוועד וההסתדרות הלאומית, קולקטיב שיניים מסובסד לעובדי הקבוצה ולמשפחותיהם, הגדלת תקציב ערבי הגיבוש, מענק חתימה לכל עובדי החברה מדורג לפי וותק.

תוספות הוותק שהיו בהסכם הראשון ימשיכו ויישארו בנוסף לתוספות ולהעלאות השכר החדשות.

מיואב שמחי יו״ר ההסתדרות הלאומית נמסר: "זוהי בשורה לכלל עובדי זארה שיקבלו בשנים הקרובות שיפור דרמטי בתנאי העבודה שלהם, אבל זה גם מסר לענף הביגוד באופן רחב: הסכם קיבוצי הוגן בין העובדים להנהלה הוא דבר חשוב ביותר וצריך להיות דבר שגור בתעשיה. אני מברך את ועד העובדים וההנהלה על הגעה להסכם הוגן שיבטיח תנאים לעובדים ויציבות לחברה".

מיקי מרן יו״ר ועד עובדי קבוצת זארה מסר: "חתימת ההסכם הקיבוצי של עובדי זארה היא בשורה אדירה לעובדים. אחרי מאבק ארוך אנחנו חוזרים עם בשורה אמיתית. היום לכולם ברורה המשמעות של התאגדות עובדים חזקה. רק ככה אפשר להביא ניצחון גם לעובדים וגם לחברה".

את המו״מ ליוו עו״ד בטי מצר לוי ומנהלת סקטור קמענאות עו״ד נטלי אלול.

לחצו כאן לפרטים נוספים אודות החטיבה ליחסי עבודה

נחתם הסכם קיבוצי בזארה