התקשרו אלינולהצטרפות

חדשות

ועד מלווי נכי צה"ל בפנייה דחופה לבית הדין לעבודה


[20.04.20 16:00]


הלילה פנו למד"א לבדוק מלווה ונכה שגילו סממני קורונה.
מלווי הנכים טוענים כי משרד הבטחון מפקיר את בריאותם של גיבורי ישראל, נכי צה"ל.


2700 מלווי נכי צה"ל הקשים דורשים ממשרד הביטחון אמצעים להגנה על 1000 הנכים הנמצאים בקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר


אבנר מלכה, יושב ראש ועד מלווי הנכים מאשים את אגף השיקום במשרד הבטחון בהתחמקות וזלזול בחיי הנכים והמלווים. "אני מאוד מקווה שלא יגיע היום בו יתברר כי מלווה שנסע ברכבת לבית המטופל נדבק בקורונה והדביק חס וחלילה את הנכה בו הוא מטפל" הגיע הזמן שאגף השיקום יתעורר. הלילה פנו למד"א לבדוק מלווה ונכה שגילו סממני קורונה.


ההסתדרות הלאומית- הארגון היציג של מלווי הנכים, הגישה הבוקר צו דחוף לבית הדין לעבודה בתל אביב נגד משרד הבטחון בדרישה לספק אמצעי מיגון ל2700 מלווי נכי צה"ל הקשים. "דווקא בתקופת חירום זו חייב משרד הבטחון לעשות כל שניתן לספק את אמצעי המיגון לכל אותם עובדים שלא נרתעים מחיידק הקורונה וממשיכים להגיע לטפל ולשרת את נכי צה"ל הקשים." אומר אבנר מלכה, יו"ר ועד מלווי הנכים. שמוסיף: "יש לאפשר למלווים התניידות ברכב פרטי או מונית במקום התחבורה הציבורית שצומצמה. ולספק לציבור המלווים אמצעי מיגון וחיטוי על מנת שלא יידבקו או ידביקו את נכי צה"ל היקרים לנו."

"המצב העובדתי מהווה סיכון ממשי וישיר לבריאותם של מלווי הנכים, כמו גם של בני משפחותיהם וכלל הסובבים אותם, וכן מהווה הוא סיכון ממשי וישיר לבריאות הנכים (אשר מטבע הדברים, מערכות הבריאות שלהם חלשות יותר), בני משפחותיהם וכלל הסובבים אותם. "כתבה הלאומית בפניה לבית הדין לעבודה. וכל זאת לטובת לצורך המשך עבודתם של מלווי הנכים, בתקופת חירום רגישה ומסוכנת זו של התפשטות נגיף הקורונה.


בנוסף, נוכח מצב החירום ועצירת התחבורה הציבורית בשעות הלילה, צמצום התנועה במהלך היום והאזהרה החמורה כי שימוש בתחבורה הציבורית מהווה סכנה אמיתית וחמורה להידבקות במחלה, דורשים מלווי הנכים ממשרד הבטחון לספק היסעים. כבר היום מדווחים מלווים כי הלילה התברר שהתגלו סממנים של קורונה אצל מלווה שנסע ברכבת למטופל.


איתמר שרוני, סמנכ״ל אגף הגיוס בהסתדרות הלאומית: ״בשעת חירום זו במשק הישראלי, יש להעניק לצוותים הרפואיים והטיפוליים את מקסימום המשאבים ע״מ שיובילו את כולנו בהצלחה לסיומו של המשבר. מדובר בסיטואציה הזויה ומבישה של משרד הביטחון אשר מתעלם, כך ממש! מבריאותם של נכיי צה״ל, אוכלוסיה בסיכון ואלפי המטפלים שלהם ברחבי הארץ! כולנו, יחד, מתגייסים למען חוסנה של המדינה ובריאות האזרחים וזו השעה לנהוג באחריות. התעלמותו הבוטה של משרד הביטחון מצורכי הנכים והמטפלים, הביאה אותנו לפנות לבית הדין, ע״מ שיורה למשרד הביטחון לגלות את האחריות הבסיסית כלפי גיבורי ישראל ומטפליהם״.

ההסתדרות הלאומית וועד מלווי נכי צה