התקשרו אלינולהצטרפות

חדשות

הסתדרות לאומית דואגת למלווי נכי צה"ל

[26.03.2020 13:30]

אלפי מלווי ומטפלי נכיי צה"ל ממשיכים בימים אלו במסירות ובשליחות יוצאת דופן לטפל באחת מהאוכלוסיות החשובות ביותר – נכיי צה"ל.
מדובר באחד מהתפקידים המיוחדים והמאתגרים במשק הישראלי, להיות העיניים והרגליים של גיבורי ישראל – נכיי צה"ל.
בימים אלו עבודתם של המלווים הופכת למאתגרת יותר ויותר, אוכלוסיית המטופלים, ברובה נמצאת בסיכון להדבקות בנגיף הקורונה, המלווים עצמם נאלצים לעזוב את משפחותיהם ולשהות יחד עם המטופלים 24/7, להמשיך את עבודתם ותרומתם כבשגרה – דבר בעייתי בפני עצמו לאור הנחיות משרד הבריאות.

בימים האחרונים המלווים נאלצו לנסוע ברכבם הפרטי ולא לקבל על כך החזרים. ההסתדרות הלאומית וועד העובדים פנו באמצעות עורכי הדין יורם ברוק ויאיר דוד לבית הדין לעבודה על מנת שיורה למשרד הביטחון לשלם למלווים בגין החזרי נסיעות ברכב הפרטי או במוניות, בימים בהם אין תחבורה ציבורית או שזו צומצמה משמעותית.
בית הדין קבע כי משרד הביטחון יממן נסיעות במוניות או החזר לפי קילומטר כל עוד התחבורה הציבורית תישאר במתכונתה המצומצמת או תופסק בכלל.

בנוסף פנתה ההסתדרות הלאומית לבית הדין לחייב את משרד הביטחון לפרסם נהלי עבודה מסודרים ולספק אמצעי מיגון וחיטוי – בעניין זה ממתינים לקבל את עמדת משרד הביטחון.

איתמר שרוני, סמנכ"ל אגף הגיוס בהסתדרות הלאומית: "ההסתדרות הלאומית וועד המלווים, פועלים תוך שליחות אישית לסייע לאחרון המלווים במיוחד בימים אלו. אנו נמשיך לעמוד ולהקפיד על אכיפת תנאי המלווים, וכי הם מקבלים את כל האמצעים והמשאבים למלא את תפקידם. סוף סוף יש מי שדואג לאלפי המלווים ברחבי הארץ – בימים אלו אנו מקבלים מאות פניות ומטפלים עד אחרון העובדים".

לצפייה באיגרת מועד מלווי נכי צה"ל לחצו כאן

הסתדרות לאומית דואגת למלווי נכי צהל