התקשרו אלינולהצטרפות

איגוד מקצועי

המודל על פיו אנו עובדים

אנו, בהסתדרות העובדים הלאומית, פיתחנו במהלך עבודה של שנים רבות עם ועדי עובדים בחברות ומפעלים שונים מודל עבודה מוכח המייצר כוח ואיכות חיים לעובדים. אנו רואים חשיבות רבה בהשגת תוצאה שתיטיב עם העובדים. אנו מאמינים כי רק ארגון חזק ומשגשג יוכל להעניק לעובדיו תנאי שכר מצוינים ולהקנות להם ביטחון תעסוקתי לאורך זמן. אנו מאמינים בפתרונות ארוכי טווח המושגים באמצעות משא ומתן להשגת התוצאות הטובות ביותר.

בישראל כיום פועלים איגודי העובדים החזקים במגזר הציבורי, בחברות ממשלתיות, ברשויות, במערכת הביטחון ובמונופולים הפרטיים דוגמת הבנקים. לאחרונה מורגשת התעוררות של ועדי עובדים גם בחברות מהמגזר העסקי.

הסתדרות העובדים הלאומית שמה דגש על יצירת מטרה משותפת לנציגי העובדים ולהנהלת הארגון. מטרה משותפת זו מהווה את הבסיס לתחילתו של משא ומתן פורה לחתימה על הסכם קיבוצי.

העקרונות המנחים אותנו בניהול המשא ומתן מול ההנהלה הם:

פתיחות

אנו מאמינים שמשא ומתן פורה מחייב פתיחות משני הצדדים. כאשר כל צד שם את הדברים על השולחן ניתן לקיים דיון ענייני ותכליתי ולהגיע להסכם שישרת את שני הצדדים בצורה הטובה ביותר.

שיתוף פעולה במקום מאבק

אנו מאמינים כי באמצעות שיתוף פעולה בין נציגי העובדים לבין ההנהלה ניתן להשיג את התוצאות הטובות ביותר. שיתוף פעולה זה כולל מציאת מטרה משותפת, קיום דיונים ענייניים, ומציאת פתרונות משותפים. שיתוף פעולה מעודד יחסי קרבה ופתיחות בין העבדים להנהלה ומסייע רבות בפתרון משברים.

שילוב נציגי העובדים בהנהלה

אנו מאמינים בשילוב נציגי העובדים בהנהלת החברה. מצב זה מבטיח שקולם של העובדים ישמע באופן קבוע בישיבות ההנהלה, ושכל בעיה תטופל במהירות וביעילות.

דואגים לעובדים אבל גם לחברה

אנו מבינים שהשיפור בתנאי השכר של העובדים תלוי בהצלחתה של החברה. אחת המטרות שאנו מציבים לעצמנו בניהול המשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי היא שתנאי ההסכם יאפשרו לחברה להמשיך ולצמוח וכל להמשיך ולקדם את תנאי ההעסקה של העובדים.

מחפשים פתרונות מעשיים

אנו מבינים כי לעתים נוצר מצב שטובת החברה מחייבת נקיטת צעדי התייעלות הכרוכים לעתים קרובות בפיטורים. אנו עומדים לצד העובדים המפוטרים ומסייעים להם לממש את זכויות הפיצוי המגיעות להם, להתנהל ממול ביטוח לאומי בתקופה זו ובמציאת מקום עבודה חלופי.

המודל על פיו אנו עובדים הוא מודל מוכח ואת תוצאותיו ניתן לראות בשטח. העובדים בחברות שנציגיהם פנו להצטרף אלינו זכו לשיפור דרמטי בתנאי העסקתם, והחברות עצמן נכנסו לתהליך של צמיחה והגברת התחרותיות. מודל העבודה שלנו הוא היחיד שמטרתו לייצר מצב של WIN WIN תוך גילוי הבנה ורגישות לצורכי העובדים והחברה גם יחד. אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולראות שאפשר להשיג תוצאות גם בלי מאבק, ששיתוף פעולה הוא המפתח לפתרון, שאפשר להקשיב ולא רק לצעוק. אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולהיווכח שאפשר גם אחרת.