• עקבו אחרינו:
התקשרו אלינולהצטרפות

חדשות

דרמה בנמל אשדוד - נשיא בית הדין קורא לבחירות

[01.06.2017, 18:30]

בית הדין הארצי לעבודה מציע לקיים בחירות בקרב עובדי נמל אשדוד לקביעת הארגון היציג, ההסתדרות הלאומית נתנה את הסכמתה, ההסתדרות הכללית מתנגדת לבחירות אך תעביר את עמדתה בתוך שבוע.

אבי וחנון, מראשי ועד הפעולה שעבר להסתדרות הלאומית: "אנו קוראים להסתדרות הכללית לאמץ את הצעת בית הדין, יש לכבד את רצון העובדים לקבוע מיהו הארגון היציג בנמל אשדוד".

נשיא בית הדין הארצי לעבודה, השופט יגאל פליטמן הציע הבוקר להסתדרות הלאומית ולהסתדרות הכללית לקיים בחירות בקרב עובדי נמל אשדוד לקביעת הארגון היציג בנמל. כזכור למעלה מ-700 עובדי הנמל עזבו בתחילת השנה את הכללית והצטרפו להסתדרות הלאומית, מאז מתקיימים דיונים בבית הדין הארצי לעבודה.

הבוקר, בתום 4 חודשי דיון קרא נשיא בית הדין לצדדים לקיים בחירות, עו"ד פז מוזר, המייצג את ההסתדרות הלאומית: "כבר בדיון הראשון שעסק בסוגיית המחלוקת בנמל אשדוד, הצענו לבית הדין לקיים בחירות חופשיות בנמל ובכך להעניק לעובדים את הזכות הבסיסית לקבוע מיהו הארגון היציג בנמל."

כאמור, נציגי ההסתדרות הלאומית נענו באופן מיידי להצעת בית הדין אלא, שנציגי הכללית לא הסכימו וביקשו זמן לשקול.
בית הדין נתן  לכללית הארכה של שבוע, אבי וחנון: "אני שמח שבית הדין קיבל את הצעתנו. מהיום הראשון, אנו העובדים, הסברנו שהדבר הנכון הוא לבצע בחירות חופשיות וחשאיות בתוך הנמל ולתת לעובדים להחליט מי יהיה הארגון היציג שלהם. זכות הבחירה של כל אדם היא ערך עליון ואני קורא לכללית לקבל את ההצעה".

את ההסתדרות הלאומית מייצגים : עו"ד פז מוזר, עו"ד רן קונפינו, עו"ד רוית קרן ועו"ד מיכל רובינשטיין.

תצלום אוירי - נמל אשדוד