• עקבו אחרינו:
התקשרו אלינולהצטרפות

למה להתאגד

רוח חדשה בעולם יחסי העבודה בישראל, יותר ויותר עובדים מחליטים להתאגד וליצור כוח משותף - ליצור שינוי.

ההסתדרות הלאומית היא מארגוני העובדים הוותיקים במשק, ולזכותה עומדים ניסיון רב שנים ותוצאות מוכחות. מטרתנו היא קידום, שמירה והגנה על זכויות העובדים, ואנו נלחמים ללא פשרות עבור יצירת תנאי עבודה הוגנים ותקינים לעובדים. הצטרפות אלינו מבטיחה ליווי מהרגע הראשון, ייעוץ מקצועי על ידי טובי המומחים בארץ, גישה חדשנית וייחודית לניהול המשא ומתן הקיבוצי מול המעסיק ומתן פתרון לכל צורך ומענה לכל שאלה. 

המטרה לשמה מוקם ארגון  עובדים היא הגנה על זכויות העובד וקידום תנאי העסקתו. 

אמנם במדינת ישראל ישנם חוקים המגדירים ומגנים על זכויות העובדים.

תפקידו של ארגון העובדים הינו מתן ביטוי לזכויותיו של כל עובד ועובד והפיכתו מחסר אונים במקרים מסוימים אל מול כוחו של המעסיק לגורם משמעותי, דומיננטי, אשר לו השפעה ויכולת התמודדות אל מול המעסיק. 

לעובד הבודד בדרך כלל אין את היכולות לקום ולהתמודד מול המעסיק בכדי לעמוד על זכויות המגיעות לו. 

אם יעשה כן בעצמו, רוב הסיכויים כי במקרה הטוב יפגעו תנאי, במקרה הרע יפוטר. 

כאשר קבוצת עובדים מחליטה להתאגד היא הופכת ליחידת כוח שהמעסיק אינו יכול ואינו רשאי להתעלם ממנה. 

הקמת ארגון עובדים במקום העבודה הוא צעד הכרחי ראשון בדרך להגנה על זכויות העובדים ולקידום תנאי העסקתם. ההתארגנות מתבצעת באמצעות ארגון עובדים כללי, הוא ההסתדרות הלאומית. זאת, כאשר לפחות שליש מעובדי הארגון מצטרפים לארגון העובדים, מוקם וועד עובדים המייצג את העובדים מול ההנהלה המחויבת לפתוח עמו במשא ומתן להשגת הסכם עבודה קיבוצי.

הסכם קיבוצי הוא הסכם שנערך בין ארגון העובדים לבין המעסיק וקובע את תנאי עבודתם של העובדים אצל המעסיק החתום על ההסכם. מאחר והמשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי מול המעסיק מתנהל על ידי נציגי ארגון העובדים שלהם כוח רב, ניתן להשיג בהסכם תנאי עבודה טובים יותר מחתימה על חוזה עבודה אישי.

ההסתדרות הלאומית מתייצבת לצד העובדים מהרגע הראשון ומעניקה להם את הכלים שיאפשרו לכם ליטול את גורלכם בידכם. כאשר אתם מצטרפים אלינו, להסתדרות הלאומית, אתם נוטלים את גורלכם בידכם. 

על פי החוק, לכל עובד יש זכות לגיטימית להתאגד במקום עבודתו, וכי למעסיק אסור להתערב, להפריע ואפילו להביע את דעתו בעניין, אם באופן ישיר אם באופן עקיף. אנחנו בהסתדרות הלאומית מחכים לכם שתצטרפו גם אתם למשפחתנו ואל אלפי העובדים הנהנים משירותינו, ויחד נוכל ליצור עתיד טוב יותר.