התקשרו אלינולהצטרפות

אמילי

רקע
רשת מעונות יום "אמילי" הינה עמותה , מיסודה של  הסתדרות העובדים הלאומית, שהוקמה ברוח חזונו של ז'בוטינסקי במטרה לאפשר לאימהות עובדות להשתלב במעגל העבודה בידיעה שילדיהם מתחנכים על ידי גוף אחראי, מסור ואיכותי.
מעונות "אמילי" פזורים ברחבי הארץ ובהם מתחנכים מאות ילדים מגילאי שלושה חודשים עד שלוש שנים וכל זאת בפיקוח של משרד הכלכלה.
במרוצת השנים שילבנו טיפול מסור ואיכותי עם תמיכה חינוכית באיכות גבוהה לגיל הרך באמצעות צוותים מקצועיים ומוכשרים הכוללים: מפקחות, מנהלות, גננות, מטפלות חינוכיות ומבשלות וכל זאת במטרה להבטיח מצוינות בתחום החינוך לגיל הרך
רשת מעונות "אמילי" מעניקה לצוותי המעונות, להורים וילדיהם ליווי, הדרכה והעצמה הכוללים: קורסי מטפלות לגיל הרך, השתלמויות, סדנאות הורים והרצאות.

תפיסה חינוכית
רשת מעונות יום "אמילי" מאמינה כי הפעוט הוא אדם שלם מרגע לידתו עם פוטנציאל אדיר שצריך לחשפו, ומתוך כך פועלת להקניית כישורי חיים, כישורי למידה וכישורי חשיבה שיאפשרו לפעוט עם הזמן, להשתלב כבוגר בקהילה.
בנוסף, אנו מאמינים שאורח חיים בריא ופעיל הוא חלק מתנאי בסיסי לשמירה על רווחת הילדים ולקידום התפתחותם התקינה, לאור זאת פעלנו רבות לשיפור והתאמת התפריטים ע"י תזונאית קלינית וטבענו את חותמנו כמעונות מקדמי בריאות.

פיקוח
רשת מעונות יום "אמילי" הינה מסגרת מוכרת ומפוקחת ע"י משרד הכלכלה , הגוף הממונה על פיקוח מעונות יום ומשפחתונים בעלי סמל מעון.
בנוסף, "אמילי" מפעילה פיקוח ייחודי סדיר ושוטף באמצעות מפקחות מקצועיות בעלות רקע אקדמי בתחום הגיל הרך ובעלות ניסיון עשיר של עשרות שנים בתפקידי מפתח בתחום.
עיקרי הדגשים בפיקוח הינם הן בפן הניהולי והן בפן החינוכי.

  • בפן החינוכי: בנייה והטמעת תכניות עבודה חינוכיות, בניית סדר יום עפ"י קבוצות גיל, הדרכה והעשרת הצוות החינוכי, ביצוע תצפיות הן על צוות המעון והן על הילדים, ייעוץ חינוכי להורים והפנייה לגורמים מקצועיים רלוונטיים.
  • בפן המנהלתי: גיוס כוח אדם מקצועי למעון והדרכתו, פיקוח על נהלי עבודה במעון, פיקוח תברואתי, פיקוח על נושא הבטיחות במעון ועבודה עפ"י תקנים.

שיטת העבודה
שיטת העבודה ב"אמילי" הינה בקבוצות קטנות, לכל קבוצה מטפלת קבועה המלווה את הפעוטות והוריהם לאורך כל השנה. שיטה זו מקנה ביטחון אישי הן לפעוט והן להורים.
הצוות החינוכי מכיר באופן אישי כל אחד מהפעוטות ומקבל אותם בתחילת היום ונפרד מהם בסופו.
המטפלת היא היוזמת והמתווכת בפעילויות חופשיות, מסייעת בהקניית הרגלי אכילה והיגיינה, הרגלי שינה ומנוחה.
שגרת יום במעונות:
"אמילי" שמה דגש רב על בניית סדר יום קבוע לכל קבוצת גיל, מתוך אמונה כי סדר היום מקנה לילד מסגרת ותחושה של ביטחון ויציבות. בסדר היום ישנם עוגנים ברורים כגון: זמני ארוחות, זמן טיפול, זמן משחק וכדומה, לצד זה יש מקום לפעוט לבחור, לשחק וליצור, לחוות ולהתנסות בעולמות תוכן חדשים.
"אמילי" מארגנת ומעצבת את הסביבה החינוכית באופן שתתמוך בקיומו של סדר יום כזה, תעודד ותזמין את הילדים לפעילות ויחד עם זאת תהיה גמישה מספיק כדי להתאים לצרכים השונים של כל פעוט.

  • לוגו של רשת מעונות אמילי, חממה לקטנטנים

שעות פעילות
ימים א' – ה' בין השעות 16:00 – 07:00
יום ו' – בין השעות 13:00 – 07:00

  • אמילי מפעילה שירות  להארכת שעות הפעילות עד השעה 17:00 בתוספת תשלום
  • אמילי מפעילה פעילות קיץ ייחודית במהלך חודש אוגוסט בתוספת תשלום
  • לוח חופשות – בהתאם ללוח חופשות של משרד הכלכלה.

טווח גילאים לקבלה למעון וחלוקת הכיתות

  • כיתת תינוקות  -  3-15 חודשים
  • כיתת פעוטות  -  16-24 חודשים
  • כיתת גנון  -       25-36 חודשים

*מס' הילדים בכל כיתה בהתאם לתקינה המאושרת ע"י משרד הכלכלה לכל מעון.
נשמח לראותכם אצלנו – רשת מעונות אמילי – חממה לקטנטנים
אתר אינטרנט: www.emili.co.il
צור קשר: lishka@emili.co.il