התקשרו אלינולהצטרפות

מי אנחנו

ההסתדרות הלאומית (הסתדרות עובדים הלאומיי) נוסדה בשנת 1934 בירושלים על ידי התנועה הרוויזיוניסטית. מטרתה להגן על זכויות העובדים החברים בה. כיום מהווה ההסתדרות הלאומית את ארגון העובדים השני בגודלו בישראל, ובשנים האחרונות חל גידול משמעותי במספר החברים בה.

החזון 

חזון ההסתדרות הלאומית הוא להמשיך ולהיות ארגון עובדים המוביל בישראל. ההסתדרות הלאומית ממשיכה להוות כתובת לכל עובד שזכויותיו נפגעות והוא ניצב חסר אונים מול המעסיק. כארגון עובדים פורץ דרך ממשיכה ההסתדרות הלאומית להתפתח ולעשות מאמצים על מנת להעניק לכל עובד את הטיפול האישי, המקצועי והמסור ביותר. ההסתדרות הלאומית חרטה על דגלה את ערכי ההקשבה, הפתיחות והחדשנות וממשיכה להוות אבן שואבת לחברים רבים נוספים המצטרפים מידי יום.

ערכי היסוד

ערכי היסוד המלווים את ההסתדרות הלאומית מכינונה ועד היום הם: 

עבודה

ההסתדרות הלאומית נלחמת עבור הגנה על זכויות עובדים, קידום ושמירה על מעמד העובדים ומסייעת במאבקם מול המעסיקים. ההסתדרות הלאומית שוללת את השימוש בשביתה כנשק במאבק מול המעסיקים ודוגלת בהידברות, ניהול משא ומתן ובוררות.

חברה

ההסתדרות הלאומית פועלת במישור החברתי על מנת להבטיח את בטחונם הכלכלי של חבריה.

קידום מעמד האישה

ההסתדתרות הלאומית פועלת לקידום מעמד האישה באמצעות פעילות למניעת הטרדות מיניות במקומות עבודה ובאמצעות קידום הליכי חקיקה לשיפור תנאי העסקת נשים ומניעת אפליה על רקע מגדרי.

עקרונות מנחים

העקרונות המנחים את פועלה של ההסתדרות הלאומית הם:

  1. ההסתדרות הלאומית פותחת שעריה לכל עובד באשר הוא.
  2. ההסתדרות הלאומית היא גוף מקצועי העוסק בעניינם המקצועי של חבריה.
  3. ההסתדרות הלאומית עושה הכל למען שמירה והגנה על זכויות העובדים.
  4. ההסתדרות הלאומית נלחמת עבור תנאי עבודה הוגנים ויחסי עבודה תקינים.

למען העובדים

האיגוד המקצועי בהסתדרות הלאומית מציע לחבריו הגנה וסיוע בניהול מאבקם על שכרם ועל זכויותיהם הסוציאליות, הגנה מפני פיטורים ואפליה בעבודה, חתימה על הסכמים קיבוציים וניהול משא ומתן מול מעסיקים. בנוסף יכולים החברים להנות משירותי ייעוץ משפטי, ייעוץ פנסיוני, שירותי ביטוח בריאות, השתלמויות מקצועיות, פעילויות רווחה, טיפול בהטרדות מיניות בעבודה ועוד. לרשות החברים עומדים מיטב המומחים במטרה להעניק את השירות המקצועי, האישי והטוב ביותר בכל תחום. באיגוד המקצועי ניתן דגש על העשרת מאגר הידע של עובדי האיגוד המקצועי ושילובם של אנשי מקצוע נוספים ליצירת מנגנון יעיל ומהיר לשירות החברים.

מפעלים חברתיים

הסתדרות העובדים מפעילה את רשת מעונות "אמילי", רשת מעונות יום בפריסה ארצית המציעה לפעוט ומשפחתו מסגרת חינוכית, טיפולית ואיכותית בפיקוחו של משרד התמ"ת; את תנועת הנוער "הנוער הלאומי בית"ר" המחנכת את חבריה לפיתוח מנהיגות צעירה ואהבת הארץ; ואת מרכז גאות לטיפול בהטרדות מיניות במקומות העבודה.

במישור הלאומי פועלת ההסתדרות הלאומית באמצעות ייזום חקיקה והעלאת נושאים בעלי משקל לסדר היום. ההסתדרות יוזמת ומעלה הצעות לשינויים בחוקי עבודה בהתאם לעידן העבודה החדש. ההסתדרות פועלת, הלכה למעשה, ליישום השינויים על ידי קידום חתימה על הסכמים קיבוציים, פעילות למען הגנה על זכויות העובדים ופיתוח מנגנונים לפתרון יעיל של סכסוכים לרווחת העובדים והמעסיקים גם יחד.


להורדת ספרי ההסתדרות

ספר העובד הלאומי - חלק ראשון (מהדורה 2)
תשמ"ח, 1987
לינק להורדת הספר

ספר העובד הלאומי - חלק שני
תשמ"ג, 1982
לינק להורדת הספר

ספר הסתדרות העובדים הלאומית - "חזרה לשורשים" - חלק שלישי
תשע"ו, 2016
לינק להורדת הספר