התקשרו אלינולהצטרפות

כתבות נבחרות

הסכם עובדי טבע בי-ם: פיטורים עוד שנתיים

[03.01.2018, 08:55]

בתום משא ומתן אינטנסיבי הגיעו הצדדים להסכמות מלאות באשר לאופן סגירת מפעל הטבליות בירושלים רק בסוף 2019 וחזרה מסודרת לעבודה.

העבודה המאומצת נשאה פירות ונמצא מענה המאפשר צמצום משמעותי של היקף גל הפיטורים הראשון שנקבע לרבעון הראשון של 2018, ודוחה את סיום העסקתם של מרבית עובדי מפעל הטבליות בירושלים לחודש דצמבר 2019, בעוד כשנתיים.

כמו כן, הצדדים השקיעו מאמצים רבים בגיבוש תכנית המעניקה מעטפת פרישה מיטבית והגונה לעובדים מהם נאלץ להיפרד-אם ברבעון הראשון של שנת 2018 ואם בסוף שנת 2019 - בעת סגירתו הסופית של המפעל, הכוללת בין היתר:

  1. חבילות מיטביות המייחסות משקל רב לוותק ולסיכויי השתלבות העובד בשוק התעסוקה, כשבראש מעייננו הבטחת מעבר חלק, ככל הניתן, מטבע הישר למקום עבודה חלופי. הנ"ל כולל פרישה מוקדמת לפנסיה.
  2. בנוסף, למסיימי העסקה יוענק ליווי הכולל ייעוץ, סדנאות והכשרות מקצועיות, מהמיטיבים ביותר בישראל. 

טבע תקים פלטפורמה ייחודית, בסמיכות לאתר שלה בירושלים, אשר לצד ההכשרות המקצועיות השונות, גם תרכז ותחבר מעסיקים פוטנציאליים לכוח האדם האיכותי אשר יסיים את עבודתו בחברה. שירותי ההשמה הייחודיים יוענקו, כאמור, במטרה להבטיח מעבר חלק ומידי למקום עבודה חלופי עת תסתיים ההעסקה בטבע.

איציק בן סימון, יו"ר וועד העובדים במפעל טבע טבליות בירושלים: "עם תחילתו של המאבק שמנו נגד עינינו את טובתם של העובדים. מפעל טבע טבליות ימשיך להתקיים לפחות שנתיים נוספות, ואנו בטוחים כי בעזרת ה' הוא ימשיך גם מעבר לכך. ההסכם שהושג יבטיח את עתיד העובדים והגיע בזכות אחדותם של כלל עובדי טבע טבליות ובסיועה המבורך של ההסתדרות הלאומית שסייעה לנו להגיע למתווה משותף וראוי. מדובר ביום היסטורי עבור עובדי טבע טבליות ירושלים עם הישגים מצוינים הכוללים הבטחת עבודה לשנתיים נוספות לרוב עובדי המפעל. ליוצאים יינתן סל הטבות מורחב הכלל העשרה והשמה". 

ששי שדה, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית: "אני שמח שלאחר שבועיים וחצי מורטי עצבים, הצלחנו להגיע להישגים משמעותיים עבור עובדי מפעל טבע טבליות בירושלים. מפעל הטבליות לא ייסגר לפני דצמבר 2019. במאמץ משותף הצלחנו להקטין למעלה משליש את כמות העובדים שיעזבו בתחילת השנה, כך שהרוב המוחלט של העובדים יישאר עם ביטחון תעסוקתי בשנתיים הקרובות". "בהתאם לסיכום אליו הגיעה ההסתדרות הלאומית עם הנהלת טבע, מי שיאלץ או שיבחר לעזוב יהיה זכאי לחבילת הטבות מיוחדת ולליווי, הכשרה והשמה במקום עבודה חלופי. כולי תקווה כי המפעל יישאר בכל זאת לעבוד גם בשנת 2020 ויותר. מדובר ביום בשורה עבור מאות עובדי טבע בירושלים ולמשק הישראלי".

בתמונה ועד עובדי טבע טבליות בירושלים ומר ששי שדה יו