• עקבו אחרינו:
התקשרו אלינולהצטרפות

כתבות נבחרות

סכנת שביתה מרחפת מעל חברת "אלדן"

[30.03.2017, 10:00]

לאחר שבועות רבים של משא ומתן עקר הכריזה ההסתדרות הלאומית על סכסוך עבודה בחברת אלדן. בהסתדרות הלאומית טוענים כלפי הנהלת החברה כי היא גוררת רגליים במשא ומתן הקיבוצי ומערימה קשיים לכל אורך הדיונים במטרה ברורה לטרפד כל התקדמות במשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי ראשון בחברה.

עובדי אלדן התחילו את הליך ההתאגדות כבר לפני למעלה משלוש שנים. כבר אז, מציינת ההסתדרות הלאומית פעלה הנהלה אלדן בניסיון לסכל את רצון העובדים להתאגד. התנהלות החברה אז, לא הותירה ברירה אלא לפנות לעזרת בית הדין לעבודה שפסק קנס בך 50,000 שקלים כנגד חברת אלדן בגין הפרעה להתארגנות העובדים.

לאחר מאמצים רבים של ההסתדרות הלאומית וועד העובדים הכירה לפני כשנה, הנהלת אלדן בהתארגנות ואף החל משא ומתן להסכם קיבוצי. אלא, שמהר מאוד התברר כי הציפיות לקידום אמיתי של משא ומתן עם ההנהלה היו מוגזמות.

דוד טולדנו, יו"ר ועד העובדים: צר לנו שהנהלת החברה פועלת בצורה זו. אנו מגיעים למשא ומתן בתום לב ובנכונות אמיתית לקדם דברים. ככל שההנהלה לא תתעשת , ניאלץ בלית ברירה בעוד כ 15 ימים לנקוט במעדים ארגוניים לרבות שביתה ללא הגבלת זמן וכל זאת בעיתוי ובהיקף שנבחר באותה עת.

אמש העבירה חברת אלדן דיווח לבורסה על הכרזת סכסוך העבודה. מכיוון שמדובר בחברה בורסאית חלה על הנהלתה חובת דיווח על כל אירוע שכזה.

ראו גם בפייסבוק

חברת אלדן סניף גלילות